teraz będzie Ci już tylko łatwiej ...


Teraz będzie Ci już tylko łatwiej ...

Teraz będzie Ci już tylko łatwiej ...

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Poczytaj przy kawie

Strona główna > Gazeta Prawna-Praca > Gazeta Prawna Praca
Gazeta Prawna Praca
GP/PRACA


 • Ustawa z 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (cz. 4) [KOMENTARZ]
  W dzisiejszym odcinku komentarza do ustawy z 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz.U. poz. 2215; dalej: ustawa) omawiamy art. 37‒48 z rozdziału 6 „Fundusze inwestycyjne i fundusze emerytalne, w których gromadzone są środki w PPK”, a także przepisy z rozdziału 7 „Koszty zarządzania PPK”, rozdziału 8 „Nadzór nad funkcjonowaniem PPK” oraz art. 54–56 z rozdziału 9 „Wyznaczona instytucja finansowa”. Wszystkie komentowane przepisy są istotne przede wszystkim dla uczestników PPK, gdyż regulują kluczowe kwestie związane np. z obciążeniami gromadzonych aktywów. Mają więc wpływ na zasobność rachunków uczestników PPK.

 • Dworczyk: Projekt w sprawie dodatku dla niepełnosprawnych w lipcu trafi do Sejmu
   Projekt ustawy wprowadzający nowy, comiesięczny dodatek 500 zł dla dorosłych osób niepełnosprawnych zostanie zaprezentowany w czerwcu; w lipcu projekt trafi do Sejmu, tak, żeby od września mogło to wsparcie zacząć funkcjonować - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

 • Rząd deklaruje: 500 plus dla niepełnosprawnych jeszcze w tej kadencji Sejmu
  Pracujemy nad tym, aby projekt w sprawie 500 plus dla osób niepełnosprawnych jak najszybciej ujrzał światło dzienne; chcemy żeby został on uchwalony jeszcze w tej kadencji Sejmu - powiedział PAP wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

 • Ruszył e-serwis dla pracodawców do obsługi PPK
  PZU uruchomił dla pracodawców internetowy serwis do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych, który umożliwia m.in. zawierania online umów o zarządzanie i prowadzenie PPK, a także zgłaszania pracowników do programu - poinformował we wtorek PAP Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK.

 • 500+ dla niepełnosprawnych: Dla kogo dokładnie i od kiedy?
  Osoby z rentą socjalną będą mogły się ubiegać o specjalne świadczenie. Będzie finansowane z podatku handlowego oraz funduszu solidarnościowego.

 • Premier: W czerwcu ustawa dot. propozycji dla osób niepełnosprawnych
   W czerwcu będzie ustawa dotycząca propozycji dla osób niepełnosprawnych; w najbliższym czasie będzie to już projekt realizowany, będziemy mogli te środki przekazywać, bo rząd PiS chce dbać o wszystkie grupy społeczne - mówił w poniedziałek w Gorzowie Wlkp. premier Mateusz Morawiecki.

 • Koniec z profilowaniem bezrobotnych. Prezydent podpisał ustawę
   Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację, zgodnie z którą powiatowe urzędy pracy nie będą już musiały ustalać profilu pomocy dla każdego bezrobotnego – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe KPRP. Dzięki tej zmianie urzędy pracy mają szybciej pomagać bezrobotnym.

 • Praca w porze nocnej. Jakie prawa ma osoba pracująca w nocy?
  Zlecanie pracy w porze nocnej wiąże się z obowiązkiem przestrzegania kilku zasad. Pracownik wykonujący zadania niebezpieczne lub wymagające dużego wysiłku nie może pracować dłużej niż 8 godzin na dobę. W nocy świadczyć pracy nie mogą też m.in. kobiety w ciąży oraz niepełnosprawni.

 • Co należy się za pracę w niedziele i święta?
  Dniami wolnymi od pracy są niedziele oraz określone w przepisach święta. Za wykonywanie w tym czasie obowiązków służbowych pracownikowi przysługuje inny dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia.

 • Jak odkładać na emeryturę w PPK?
  Z początkiem wakacji firmy zatrudniające ponad 250 osób zaczną zapisywać swoich pracowników do pracowniczych planów kapitałowych. Po nich zrobią to mniejsi pracodawcy.

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack